چگونه وب سایت ها در لیست پنالتی گوگل قرار می گیرند

پنالتی گوگل چیست ؟

پنالتی به معنی جریمه کردن صفحات بی کیفیت از سایتهایی است که قصد دارند برای کلمات کلیدی مورد نظرشان در رتبه های بالایی از صفحه نتایج جستجو قرار بگیرند بدون اینکه کیفیت مناسبی داشته باشند .
برخی از وبمستران برای اینکه سریعتر به جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل برسند اقدام به تقلب می کنند و با ترفندهایی خود را به نتایج اولیه گوگل می رسانند . اما الگوریتم های گوگل همیشه راه تازه ای را در مقابله با تقلب های سئو کاران دارند. در واقع الگوریتم های گوگل به هر سایتی که با تقلب و فعالیت هایی خلاف قوانین گوگل رنک بگیرد امتیاز منفی می دهد و به اصطلاح آنها را پانالایز(Penalize) می کند.
بعد از این که سایت شما پنالتی تشخیص داده شد
در ابزار گوگل وبمستر تولز پیامی را مبنی بر اینکه سایت شما اسپم شناخته شده دریافت خواهید کرد. در این پیام دلایل اسپم شدن شناخته شدن سایت شما مشخص می شود و از شما درخواست میشود که مشکل را برطرف کنید و به گوگل اطلاع دهید.
در پیامی که به گوگل ارسال میکنید باید تمام جزییات را توضیح دهید زیرا این پیام توسط یک شخص بررسی میشود و اگر مشکل سایت شما برطرف شده باشد سایت شما از اسپم لیست خارج میشود.
توجه کنید که همیشه خروج از نتایج گوگل نشانه پنالیز شدن نیست.

سندباکس گوگل چیست ؟

سندباکس گوگل شامل بخشی از سرورهای گوگل است که سایت های تازه تاسیس به مدت ۶ ماه به آن منتقل می شوند، سایت هایی که در سندباکس قراردارند معمولا رتبه بالایی در نتایج پر رقابت گوگل کسب نمی کنند. و اگر سایتی در این مدت برندینگ مناسبی داشته باشد و یا اینکه لینکهای ورودی از سایت های معتبر دریافت کند احتمال اینکه در زمانی کوتاه تری از سندباکس خارج شود وجود دارد. پس اگر درنتایج بودید وبه یکباره حذف شدید دلیل را بر پنالیز شدن نگذارید.
چون سیستم گوگل پیچیدگی و آزمون های خاص خود را برای دادن نظم به سایت و جستجو هایش دارد.

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند چون ایمیلی از گوگل دریافت نکرده اند پس در پنالتی قرار ندارند در حالی که ایمیل پنالتی همیشه ارسال نمی گردد . حال سوالی که پیش می آید این است:

در صورتی که ایمیل پنالتی دریافت نکردید چگونه متوجه پنالتی شدن سایت خود شوید؟

۱٫ از صفحه اول گوگل به صفحات ده به بعد منتقل می شوید.( Algorithmic Penalty)
۲٫ اگربا سرچ نام دامنه خود اثری از آن نیافتید بدانید دچار Manual Penalty شده اید و از نتایج جستجوهای گوگل حذف شده اید در این حالت معمولا ایمیلی از سوی گوگل دریافت می کنید ، مشکل را به دقت برطرف کنید و از گوگل درخواست بازبینی نمایید.
۳ . بازدید های سایت به شدت کاهش پیدا می کند. بطوریکه در یک روز ترافیک سایت شما طبیعی به نظر می رسد و در روز بعد بشدت ترافیک وب سایت کاهش شدیدی پیدا می کند و در صورتی که بازدید شما کاهش یافته اما هنوز نام دامنه تان در سرچ پیدا می شود، شرایط پیچیده تر است، در این حالت احتمالا دچار نمره منفی کیورد(keyword ) شده اید، و ممکن است کلمه کلیدی شما از ۱۰ تا حتی ۹۰ نمره منفی دریافت کند.
در این حالت باید تمام مواردی که الگوریتم های پاندا و پنگوئن و سایر الگوریتم های گوگل چک می کنند را بررسی و موارد متناقض با قانون را برطرف نمایید.

۴. زمانی که الگوریتم های گوگل آپدیت می شوند بسیاری از سایت هایی که با تقلب رنک های اول را به خود اختصاص داده اند مشخص می شوند .

در صورتی که وب سایت شما مستعد پنالتی باشد، با بررسی آخرین تغییرات الگوریتم گوگل و اطلاع از بروزرسانی های آن می توان تا حد زیادی جلوی جریمه گوگل را گرفت. به عنوان مثال در الگوریتم پاندا گوگل بدنبال کیفیت بالای مطالب است و صفحات یا سایت هایی که از محتوای ضعیفی برخوردار باشند بشدت دچار این پنالتی گوگل خواهند شد از این رو با بهبود کیفیت مطالب وب سایت می توان از جریمه گوگل پیشگیری کرد.

Share:

ارتباط با ما

ارتباط با کارشناس فروش و مشاوره
جناب آقای مهندس حسین مرعشی :
۰۹۱۹۲۶۱۰۲۱۲
سرکارخانم مهندس رویا مرعشی حسینی :
۰۹۱۹۹۶۲۱۰۲۱
سرکار خانم مهندس راضیه مرعشی:

09127682118

سامانه پیام کوتاه: ارسال عدد ۱۰ به  ۳۰۰۰۲۲۸۱۰۰۰۰۰۰

02188700668