آموزش سئو

آموزش سئو

معرفی سریع سایت و وبلاگ به گوگل (ایندکس سریع گوگل)

کاربران زیادی با ما تماس گرفته و در مورد چگونگی معرفی وبلاگ یا سایت خود به موتور جستجوگر گوگل سوال میکنند. بعضی هم تصور دارند به محض ثبت دامنه و هاست و راه اندازی سایت خود، باید با سرچ نام دامنه خود در گوگل، سایت آنها در نتایج گوگل نمایش داده شود! اما اینطور نیست. اگر مطابق روشهایی که در ادامه توضیح می دهیم عمل نمایید، گوگل در ۱۵ روز (گاهی تا یک ماه) آینده سایت یا وبلاگ شما را بررسی و به بانک اطلاعات خود اضافه میکند.

توجه: حتماً وبلاگ یا سایت خود را زمانی به گوگل معرفی کنید که وبلاگ یا سایت شما دارای حداقل ۵ تا ۱۰ مطلب نوشته شده باشد. سعی کنید در عنوان و توضیحات صفحه ها، از کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده نمایید، چرا که در چنین حالتی علاوه بر اینکه احتمال درج سایت یا وبلاگ شما در بانک اطلاعات گوگل بیشتر خواهد شد امتیاز بهتری را نیز در این جستجوگر کسب خواهید کرد.

برای معرفی وبلاگ یا سایت به گوگل راههای زیادی توصیه می شود اما پاد نت روش های زیر را با توجه به تجربیات خود توصیه می کند. روش اول از نظر تیم سئو پاد نت موثرترین و سریع ترین روش معرفی سایت به گوگل می باشد. اگر به روش زیر عمل نمایید شما هم با ما هم نظر خواهد شد. روش دوم گزینه ای مناسب جهت معرفی وبلاگ به گوگل می باشد (روش اول برای وب مسترانی که از سیستم های وبلاگدهی رایگان مانند بلاگفا، میهن بلاگ، رزبلاگ و …استفاده می کنند کاربرد ندارد چون به فضای هاست خود دسترس ندارند) که در این روش با استفاده از امکاناتی که سایت گوگل در اختیار کاربران قرار داده ، می توان فقط آدرس سایت را به موتور جستجوی گوگل پیشنهاد کرد و اینکه چه وقتی این آدرس توسط گوگل فهرست می شود بستگی به تعداد آدرسهایی که از قبل ثبت شده و سیاستهای فنی گوگل دارد که این روش در مدت زمان کوتاه موثر نیست و نیاز به زمان نسبتا زیادی دارد .

روش اول: استفاده از امکانات وب مسترهای گوگل برای معرفی سایت به گوگل:

۱- ابتدا آدرس https://www.google.com/webmasters را در مرورگر خود تایپ کنید.

۲- پس از بارگذاری کامل آدرس فوق، بر روی گزینه Sign in to Webmaster Tool کلیک نمایید.

01 آموزش سئو

۳- در این صفحه اطلاعات اکانت گوگل خود را وارد کنید و سپس بر روی دکمه SIGNIN کلیک کنید.. اگر اکانت گوگل ندارید ابتدا با کلیک بر روی گزینه SIGNUP گوگل برای خود اکانت گوگل بسازید.

2 آموزش سئو

۴- پس از ورود به بخش وب مستر گوگل، بر روی گزینه ADD A SITE کلیک کنید.

4 آموزش سئو

۵- در کادر باز شده Add a site، آدرس سایت خود را وارد نمایید و سپس روی گزینه Continue کلیک نمایید.

5 آموزش سئو

۶- اکنون با صفحه ای مواجه می شوید که باید با قراردادن یک فایل درون شاخه اصلی هاست سایت خود، برای گوگل مشخص نمایید که شما واقعاً مالک این سایت هستید و قصد ندارید اطلاعات آماری سایت دیگران را بدست آورید. گوگل برای تایید این مورد چند راه پیش شما قرار می دهد که ما ۲ روش آن را توضیح می دهیم:

۱– آپلود فایل بر روی هاست سایت شما: تب Recommended method چهار گام دارد.(برای کسانی که امکان آپلود فایل روی هاست سایت خود را دارند، این روش پیشنهاد می شود)

6 آموزش سئو

گام اول: با کلیک بر روی گزینه this HTML verification file، فایل با فرمت HTML را بر روی کامپیوتر خود دانلود کنید.

گام دوم: درون پوشه اصلی هاست سایت خود توسط ابزار فایل منیجر یا نرم افزارهای اتصال FTP آپلود کنید. ( برای هاست ویندوز داخل پوشه wwwroot و برای هاست لینوکس درون پوشه public_html آپلود کنید)

گام سوم: برای تایید صحیح آپلود شدن فایل گام دوم، بر روی لینک نمایش داده شده توسط گوگل که شامل نام سایت شما همراه با نام فایل آپلود شده در گام دوم است کلیک کنید. اگر فایل را صحیح آپلود کرده باشید عبارت google-site-verification همراه با نام فایل آپلود شده در مرورگرتان نمایش داده می شود.

8 آموزش سئو

گام چهارم: بر روی دکمه VERIFY کلیک کنید.

۲- قراردادن تگ HTML درون فایل صفحه اصلی سایت (برای کسانی که امکان آپلود فایل روی سایت خود را ندارند، این روش پیشنهاد می شود)

7 آموزش سئو

گام اول: بر روی تب Alternate methods کلیک کنید.

گام دوم: گزینه HTML tag را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه برچسب مخصوصی در اختیار شما قرار داده می شود که در تصویر با مستطیل قرمز مشخص شده است. بایستی این برچسب را کپی کرده و در فایل اصلی سایت خود مابین تگ <head> و <head/> قرار دهید و سپس فایل اصلی سایت خود را ذخیره کنید.

9 آموزش سئو

گام سوم: بر روی دکمه VERIFY کلیک کنید.

اکنون بوسیله یکی از روش های فوق، سایت شما و وب مستر بودن شما مورد تایید گوگل قرار گرفته است که پس از تایید سایت شما به شکل زیر نشان داده می شود .

10 آموزش سئو

حال نوبت آن رسیده که نقشه سایت یا وبلاگ خود را ایجاد کرده و آن را به گوگل معرفی کنیم تا روبات ها و اسپایدرهای جستجوگر گوگل به راحتی بتواند لیستی از فایلهایی را که توسط این نقشه معرفی کردیم دانلود کرده و در فهرست جستجوی خود قرار دهد .

برای ساخت نقشه سایت یا بلاگ خود به روش زیر عمل کنید:

۱- ابتدا به سایت http://www.xml-sitemaps.com مراجعه کنید .توسط این سایت می توانید برای ۵۰۰ صفحه سایت یا وبلاگ خود بطور اتوماتیک و رایگان نقشه سایت ایجاد نمایید.

۲- در قسمت Starting URL نام سایت یا وبلاگ خود را وارد نمایید.

11 آموزش سئو

۳- در قسمت Change Frequency نوع به روز شدن سایت خود را انتخاب کنید، که برای به روز شدن روزان Daily ، ساعتی Hourly و … را انتخاب کنید . اگر سایت یا وبلاگ شما روزانه به روزرسانی می شود گزینه Daily را انتخاب کنید در غیر اینصورت گزینه هفتگی یا ماهانه را انتخاب کنید.

12 آموزش سئو

۴- در قسمت Last Modification تاریخ آخرین به روز رسانی سایت را وارد کنید و اگر مطمئن نبودید گزینه Use Server Response را انتخاب کنید .

13 آموزش سئو

۵- در قسمت Priority گزینه Automatically Calculated Priority راانتخاب کنید.

14 آموزش سئو

۶- روی گزینه Start کلیک کنید . بعد از کلیک کردن روی Start ، برنامه شروع به لیست نمودن سایت شما خواهد نمود که بنا به تعداد و حجم صفحات سایت شما مدت زمان متغیری طول خواهد کشید .

15 آموزش سئو

۷- پس از این عملیات تصویر زیر برای شما به نمایش در می آید و چندین فایل برای دانلود با فرمت های متفاوت در اختیار شما قرار می گیرد که شما فایل sitemap.xml را دانلود نمایید.

16 آموزش سئو

۸- فایل sitemap.xml را در شاخه اصلی سایت خود آپلود نمایید . ( برای هاست ویندوز داخل پوشه wwwroot و برای هاست لینوکس درون پوشه public_html آپلود کنید)

اکنون می خواهیم فایل sitemap.xml را به گوگل توسط ابزار وب مستر گوگل معرفی کنیم.

۹- وارد ابزار وب مستر گوگل توسط اکانت گوگل خود شوید https://www.google.com/webmasters

۱۰- بر روی تصویر سایت خود که به گوگل معرفی کردید کلیک کنید.

17 آموزش سئو

۱۱- حال بر روی گزینه Crawl و سپس Sitemap کلیک کنید.

18 آموزش سئو

۱۲- بر روی دکمه ADD/TEST SITEMAP کلیک کنید.

19

۱۳- در کادر ظاهر شده عبارت SITEMAP.XML را تایپ کنید و سپس بر روی دکمه Submit Sitemap کلیک کنید.

20 آموزش سئو

۱۴- در صورت انجام صحیح تمامی مراحل تصویری شبیه به تصویری زیر را ملاحظه خواهید کرد.

23 آموزش سئو

۱۵- اکنون منتظر باشید که فایل نقشه سایت شما توسط گوگل دانلود شده و آدرس های درون آن به مرور زمان در فهرست گوگل و در نتایج جستجوها نمایش داده شود .در صورتی که مراحل را کامل انجام دهید، سایت شما به زودی ( کمتر از ۷ روز) در گوگل فهرست می شود .

روش دوم: استفاده از امکانات وب مسترهای گوگل برای معرفی وبلاگ به گوگل:

از این روش برای معرفی نشانی وبلاگ ها بصورت مستقیم به موتور جستجوی گوگل استفاده می شود.

۱- ابتدا آدرس http://www.google.com/addurl را در مرورگر خود تایپ کنید.

۲- در این صفحه اطلاعات اکانت گوگل خود را وارد کنید. اگر اکانت گوگل ندارید ابتدا با کلیک بر روی گزینه SIGNUP گوگل برای خود اکانت گوگل بسازید).

2 آموزش سئو

۳- بعد از ورود، با تصویر زیر مواجه خواهید شد. در کادر URL آدرس سایت خود را وارد کنید. سپس کد کچا نمایش داده شده را وارد نمایید و سپس بر روی دکمه Submit Request کلیک نمایید.

21 آموزش سئو

۴- در صورتی که مراحل را کامل انجام دهید، گوگل در ۱۵ روز (گاهی تا یک ماه) آینده وبلاگ شما را بررسی و به بانک اطلاعات خود اضافه میکند.

موضوع جامع بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO)  (۲۰۱۱ نوشته)

توی خیلی از جاهای پر شده از مشکل در سرعت ایندکس گوگل
این مطلب رو میزارم تا اگه کسی بلد نبود یاد بگیره چطوری سایتش رو با هزاران مطلب توی گوگل سریع ایندکس کنه.

۱-سایت مپ
فقط سایت مپ نسازید باید یاد بگیرید که سایت مپ شما باید از داخل سایتتون لینک بگیره ، اگر هم تونستید از یک صفحه با رنک بالا به سایت مپ سایتتون لینک بدید ، تا اوج سرعت ایندکس گوگل رو تجربه کنید.
در ضمن باید داخل Robots.txt آدرس سایت مپ رو قرار بدید

۲-وبمستر گوگل
توی گوگل وبمستر بعد از وریفای وبلاگ باید سایت مپ رو مشخص کنید که بهتره همون سایت مپ sitemap.xml که بهش لینک هم دادید رو مشخص کنید.
اگه با پهنای باند مشکلی ندارید نوار ابزار crawel رو تا انتها بکشید

۳-پینک گوگل
اگه با خود وردپرس مطلب مینویسد حتما پینگ گوگل رو در تنظیمات نوشتن وارد کنید
اگه از نرم افزارهای انتشار از راه دور استفاده میکنید پنگ گوگل رو در تنظیمات پینگ نرم افزار قرار بدید

۴-مسابقه لاکپشت و خرگوش
خیلی اشتباهه که ده هزار صفحه مطلب وارد کنید و بعد تنظمیمات بالا رو وارد کنید
دو یا سه پست از خودتون ونه کپی از سایتهای دیگه ایجاد کنید و بعد تنظیمات بالا رو انجام بدید ومنتظر بمونید که تمام دو یا سه پست شما ایندکس بشه و بعد شروع کنید فله ای پست وارد کنید.
خود گوگل هم زمان سه ماه رو برای هر دومین برای اوج سرعت ایندکس در نظر گرفته و هر سایت رو بعد این مدت به شرط رتبه خوب در الکسا تا روزی یکصد هزار پست جدید ساپورت میکنه.

۵-درست کردن کدهای HTML و CSS
برای گوگل خیلی مهمه که کدهای سایت شما دچار اشکال نباشه واگه مجوز مربوطه رو از این سایت بگیرید یک پیج رنک به سایتتون اضافه کردید

۶-لینک گرفتن اصولی
لینک از صفحاتتون و دیگر سایتها به صفحه اصلیتون بگیرید البته نه اسپم چون گوگل خیلی سریع تشخیص میده
در ضمن به صفحه اصلیتون لینک بگیرید ترجیحا با / تموم بشه در زیر نمونه های لینک به صفحه اصلی سایت رو میبینید:
http://www.my.ir/
http://www.my.ir
http://my.ir
http://my.ir/
http://www.my.ir/index.php
http://my.ir/index.php
که بهترین حالت هم همون اولی هست
در ضمن لینک گرفتن از وکی پدیا رو فراموش نکنید که خیلی تاثیر داره

۷-عوض نکردن محتوا
هر کاری که میخواهید بکنید همون اول تصمیم بگیرید -ابزارک ها ،پیوند یکتا- کلمات کلیدی-عنوان صفحات-توضیحات
عوض کردن پستها فقط به رنک سایت شما صدمه میزنه پس از اول همه چیز رو انتخاب کنید.
اگر هم میخواهید پستهای شما بعد از چند مدت عوض بشه حتما در داخل سایت مپ مشخص کنید که زمان عوض شدن پستها به چه ترتیبه.

۸-سرعت بارگزاری صفحات
افزونه های کش وردپرس رو نصب کنید تا سرعت بارگزاری صفحاتتون بالاتر بره.
هدر سایتتون رو اختصاصی کنید و جاهایی که کدهای پی اچ پی فراخوانی میشن تا مثلا فقط آدرس سایت رو بگیرن رو با مقدارهای ثابت پر کنید.
— اینها فقط بخشی از مطالب در مورد سرعت ایندکس گوگل هست که خودم تونستم هزار صفحه در یک روز توی گوگل ایندکس کنم
پیوندهای یکتا – استفاده از تگهای H1 تا H6 – تعداد لینک هر صفحه – تعداد کلمات کلیدی و بقیه موارد مربوط به سئوی وبلاگ میشه که اگه خواستین در مورد اونها هم توضیح میدم —

آموزش
وب,طراحی سایت آتلیه,سایت,وب سایت,طراحی وب سایت,طراحی سایت,سئو,سئو سایت,سئو وب سایت,آموزش سئو,آموزش بهینه سازی موتورهای جستجو,افزایش بازدید,آموزش بازدید,آموزش بازدید از سایت,بالا بردن بازدید سایت,وب شهریار,سایت شهریار,وب سایت شهریار,طراحی وب سایت شهریار,طراحی سایت شهریار,سئو شهریار,سئو سایت شهریار,سئو وب سایت شهریار,آموزش سئو شهریار,آموزش بهینه سازی موتورهای جستجو شهریار,افزایش بازدید شهریار,آموزش بازدید شهریار,آموزش بازدید از سایت شهریار,بالا بردن بازدید سایت شهریار,طراحی وب سایت شهریار

سئو,طراحی وب سایت شهریار,طراحی سایت شهریار,طراحی وب سایت در شهریار,طراحی سایت در شهریار,سایت شهریار,سایت در شهریار,سایت اینترنتی شهریار,طراحی وب سایت درشهرستان شهریار,آموزش حرفه ای سئو,طراحی سایت رستوران,طراحی سایت مدرسه,طراحی سایت خودرو,طراحی سایت هتل,طراحی سایت آموزشگاه,طراحی سایت پزشکی,طراحی سایت چت روم,طراحی سایت عکاسی,طراحی سایت شبکه اجتماعی,طراحی سایت علمی,طراحی سایت بازی آنلاین,طراحی سایت بازرگانی,طراحی سایت دانلود,طراحی فروشگاه مجازی,تبلیغات کلیکی گوگل,طراحی سایت تجارت الکترونیک,طراحی پرتال اطلاع رسانی,طراحی پرتال خبر و خبرگزاری,طراحی سایت ریسپانسیو,طراحی سایت املاک,تبلیغات بلوثوتی,طراحی سایت دکوراسیون,طراحی پرتال,تبلیغات بلوتوثی,طراحی سایت و تبلیغات,طر اخی سایت فروش شارژ,طراحی سایت تجارت الکترونیک,طراحی سایت asp.net,بهینه سازی قالب,راهکارهای سئو,افزایش بازدید و ترافیک,آموزش پیشرفته سئو,آموزش پایه سئو,پلاگین سئو برای وردپرس,پلاگین سئو وردپرس,طراحی سایت مراکز تجاری,طراحی سایت انتشارات,آموزش پایه سئو,قیمت طراحی سایت فروشگاهی,قیمت تبلیغات بلوتوثی,دانلود آلبوم محسن یگانه,قیمت طراحی پرتال خبر و خبرگزاری,قیمت طراحی سایت املاک,قیمت طراحی سایت مراکز تجاری,قیمت طراحی سایت بازی آنلاین,قیمت چت روم,قیمت طراحی سایت انتشارات,قیمت طراحی سایت تجاری,قیمت طراحی سایت عکاسی,قیمت پرتال خبر و خبرگزاری,قیمت طراحی سایت در شهریار,قیمت طراحی وب در شهریار,قیمت سئو در شهریار,قیمت تبلیغات کلیکی گوگل,قیمت طراحی سایت فروشگاهی,قیمت طراحی پرتال اطلاع رسانی,قیمت طراحی سایت مراکز تجاری,قیمت طراحی سایت مدرسه,قیمت طراحی سایت آموزشگاه,قیمت آموزش پایه سئو,قیمت تبلیغات بلوتوثی,قیمت طراحی وب سایت در شهریار,قیمت طراحی سایت انتشارات,قیمت طراحی سایت املاک,قیمت طراحی سایت انتشارات,قیمت تبلیغات بلوتوثی,قیمت طراحی پرتال خبر و خبرگزاری,چطوری یک وب سایت خوب داشته باشیم,چطوری سایتم صفحه اول گوگل میاد,آموزش طراحی سایت,بهترین روش تبلیغاتی, اولین گام برای ساخت یک سایت, چطوری اولین سایت گوگل باشیم,سایت اینترنتی,سیستم مدیریت وب سایت,آموزش وب سایت , اهمیت کلمات کلیدی در بازدید , جدیدترین روش های هک کردن , روش جدید هک کردن , فروش ویژه نرم افزار تبلیغات رایگان , هدیه گروه پادنت , قالب های جدید وردپرس , سفارش آنلاین سایت , SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization , نمونه کار پادنت , نمونه سایت بهینه شد , بهینه کردن وب سایت , طراحی لوگو , در گوگل اول باشیم , چگونه یک وب سایت قوی داشت باشیم که از اسپم ها اسیب نبیند

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02188700668